PVM skaičiuoklė

Pridėtinės vertės mokestis (PVM) – mokestis, imamas nuo papildomai sukurtos vertės, taip pat antkainių.

PVM apskaičiavimas


PVM tarifas
Kaina be PVM
PVM
Kaina su PVM


PVM išskaičiavimas


PVM tarifas
Kaina su PVM
PVM
Kaina be PVM

PVM arba Pridėtinės Vertės Mokestis yra mokesčio rūšis, taikomas prekių ir paslaugų pirkimui bei pardavimui daugelyje pasaulio šalių. Šis mokestis yra įtraukiamas į kainą, kurį vartotojas moka už prekę ar paslaugą, ir vėliau perduodamas valstybei.

PVM esmė yra ta, kad kiekvienoje tiekimo grandinės dalyje, nuo gamintojo iki vartotojo, pridedamas mokestis, lygus tam tikram procentui nuo prekės ar paslaugos kainos. Tada šis mokestis yra surenkamas pardavimo metu ir perduodamas valstybei kaip mokesčio įplaukos. Valstybės naudoja šią pajamą finansuoti įvairias viešąsias paslaugas, infrastruktūros plėtrą ir kt.

PVM tarifai gali skirtis priklausomai nuo šalies ir prekių ar paslaugų kategorijos. Daugumoje šalių PVM taikomas pagal nustatytą procentą, tačiau gali būti ir išimčių arba sumažintų tarifų tam tikroms prekėms ar paslaugoms, pvz., maistui, vaistams ar energijai.

PVM naudojimas padeda valstybei generuoti pajamas, reguliuoti ekonomiką ir teikti viešąsias paslaugas.

Ar radai tai ko ieškojai? 2 balsai, vidutiniškai: 5,00 iš 5 2 balsai, vidutiniškai: 5,00 iš 5 2 balsai, vidutiniškai: 5,00 iš 5 2 balsai, vidutiniškai: 5,00 iš 5 2 balsai, vidutiniškai: 5,00 iš 5 (2 balsai, vidutiniškai: 5,00 iš 5)
Loading... Loading...


Šiame puslapyje galite sužinoti savo IP adresą, rasti įvairių pagalbinių įrankių: chronometrą, periodinę elementų lentelę, mokslinį arba įprastą skaičiuotuvą, daugybos lentelę ir pan. Šie įrankiai gali būti naudingi įvairiose situacijose: mokantis, dirbant ar tiesiog ieškant reikiamos informacijos. Norėdami pasirinkti konkretų jums reikalingą įrankį, spauskite ant jo pavadinimo.